Detoxikace tlustého střeva a jater přírodní cestou ! Detoxikace a očistná kúra bez námahy!

Dlouhodobá detoxikace organismu – čisté tlusté střevo a očista jater

Detoxikace se v průběhu několika posledních let stala velmi moderním slovem. Dokážeme však sami říci, co je to detoxikace a zda je pro naše zdraví prospěšná? Opusťme ideu „moderního“ a zaměřme se společně na naše zdraví.

 

Detoxikace je proces čištění organismu od nahromaděných toxinů, kdy zbavujeme tělo škodlivých látek, které se hromadí v organismu především kvůli jejich zvýšené koncentraci v okolním prostředí.

Toxiny mohou být v těle přítomné také vlivem nevhodného stravování či špatné funkce orgánů, jež se na vylučování škodlivin z těla podílejí. To jsou především játra, ledviny, tlusté střevo, plíce, kůže a lymfatické uzliny. Pokud je škodlivin nadbytek nebo některé z výše uvedených orgánů nefungují tak, jak mají, dochází k jejich hromadění, což má nepříznivý vliv na každou buňku v těle.

Dalším spouštěčem toxinů je stres, při kterém se do oběhu uvolňují stresové hormony. Pokud nedochází k jejich odbourání fyzickou aktivitou, působí ve velkém množství jako toxiny, které zpomalují působení detoxikačních enzymů v játrech.

Protože se v našem životním prostředí a bohužel i ve stravě nachází stále více toxinů a škodlivých látek, je detoxikace vhodná téměř pro každého a doporučuje se provést ji alespoň čtyřikrát za rok.

Detoxikace posiluje imunitu, omezuje vznik a rozvoj chronických onemocnění, zbavuje pocitu únavy, dodává energii, upravuje přirozeným způsobem hmotnost a zlepšuje kvalitu pleti.

Existují však stavy a onemocnění, kdy je detoxikace nevhodná anebo je třeba provádět ji s maximální opatrností, nejlépe pod dozorem lékaře. Obecně se jedná o těhotné a kojící ženy, děti, pacienty s chronickým degenerativním onemocněním, pacienty s rakovinou a tuberkulózní pacienty.

Komu lze detoxikaci doporučit?

podpora hubnutí

• lidem trpícím nevysvětlitelnou únavou (a je vyloučena organická příčina)

• lidem s alergickým onemocněním

• v případě otoků a váčků pod očima

• při menstruačních obtížích

• lidem trpícím podrážděností a zvýšenou citlivostí kůže

• při zpomaleném trávení a zhoršeném vylučování

• při pocitech podráždění, nevrlosti a špatném soustředění