Zinek je klíčovým minerálem pro podporu imunity, zdravé plodnosti a pro udržení svěží a jemné pokožky, vlasů i nehtů. Nedostatek zinku se projevuje únavou, kožními problémy, náchylností k respiračním onemocněním a zhoršenou plodností. Na zinek jsou bohaté luštěniny, ryby, sýry, játra, vaječný žloutek nebo ořech. Pokud však tyto potraviny příliš nekonzumujete, poskytnou optimální denní dávku zinku a ostatních minerálů doplňky stravy. V doplňcích stravy je zinek nejčastěji kombinován s hořčíkem, Vitamínem C a vápníkem.

Zinek, který je nezbytný pro správnou funkci imunitního systému, pomáhá chránit organismus před nachlazením, chřipkou, zánětem spojivek a jinými infekcemi. Zinkové pastilky také urychlují hojení aft v ústech a léčbu bolestí v krku. Jako potravinový doplněk může zinek podporovat přirozenou obranyschopnost organismu a systémovou léčbu mnohem závažnějších onemocnění, například revmatické artritidy, lupusu, chronického únavového syndromu a roztroušené sklerózy. Určitý význam má i v podobě léčby AIDS.
Další příznivé účinky: Zinek se příznivě uplatňuje při tvorbě nejrůznějších hormonů, včetně hormonu štítné žlázy a pohlavních hormonů. Zinek může pomáhat při léčení mužské i ženské neplodnosti a je důležitý pro udržování dobrého stavu prostaty. Dále může příznivě působit u lidí se sníženou funkcí štítné žlázy, a protože upravuje hladinu inzulínu, prospívá pravděpodobně i diabetikům. Zinek se účastní nesčetných tkáňových pochodů, proto má ještě řadu dalších funkcí. Stimuluje hojení ran a kůže, proto je prospěšný při léčení akné, popálenin, ekzému, psoriázy a pomáhá udržovat zdravé vlasy a kůži na hlavě. Ukazuje se, že zinek také zpomaluje ztrátu zraku u pacientů s makulární degenerací – běžnou příčinou slepoty u starších lidí. Zinek může být také prospěšný ke zlepšení osteoporózy, hemeroidů a při léčení zánětlivých vředových onemocněních tlustého střeva.

do obchodu